Uit onderzoek door bureau SGS in opdracht van RecyBEM en Vaco blijkt dat de concentratie schadelijke stoffen in gemalen rubberkorrels van autobanden ruimschoots voldoen aan de Europese normen. De uitkomsten zijn eerder deze week bekend gemaakt aan de direct betrokkenen.

SGS is wereldwijd vanuit een netwerk van circa 1800 kantoren actief op het gebied van inspectie, controle, analyse en certificering. De onderneming nam afgelopen weken in Nederland vijftig kunstgrasvelden onder de loep. Aanleiding vormde een tv-uitzending waarin Zembla berichtte dat de gezondheid van sporters in het geding zou zijn op kunstgrasvelden met rubbergranulaat.

SGS richtte zich op zowel het type rubber op het kunstgras als op de aanwezigheid van zogeheten Polycyclische Aromatische Koolwaterstoffen (PAK’s). Langdurig in contact komen met PAK’s kan leiden tot een grotere kans op kanker. In Nederland en op Europese schaal geldt een norm waarbinnen producten moeten voldoen. Aan beide blijken de door SGS bekeken velden ruimschoots te voldoen. 

Met de deze week bekendgemaakte bevindingen is het werk voor SGS echter nog niet ten einde. In totaal worden zevenhonderd velden bekeken, op verzoek van verenigingen die zich voor zo’n inspectie konden aanmelden. De totale analyse zal waarschijnlijk begin januari gereed zijn en kost de BEM volgens bestuurder Kees van Oostenrijk drie à vier ton. Dat bedrag wordt opgehoest uit de financiële reserves. Van Oostenrijk zegt blij te zijn gemeenten en sportverenigingen gerust te kunnen stellen. “Voor onszelf is de uitkomst niet zozeer een opluchting. Wij wisten al dat het goed zat.”

Los van het SGS doet ook het RIVM nog onderzoek naar de rubberkogels. De uitkomsten van die tweede studie zullen waarschijnlijk nog dit jaar bekend zijn.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 februari 2026
Nu officieel: ook dit Chinese automerk komt naar Nederland
16 februari 2026
Waarom reparatiekosten van auto’s steeds hoger worden
16 februari 2026
Nexen banden opent testlocatie 300 km boven de poolcirkel
16 februari 2026
Dit zijn de 10 meest voorkomende apk afkeurpunten volgens TÜV
13 februari 2026
ADG Emmen beste Toyota-dealer van Nederland
13 februari 2026
Self Driving Challenge van start
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57