Onze eigen overheid moet weer een belang nemen als aandeelhouder in Nedcar. Dat vindt vakbond De Unie. Daarnaast zou de Nederlandse regering ook moeten investeren in ‘het Nederlandse erfgoed’, omdat het dan makkelijker zou zijn om eventuele nieuwe investeerders over de streep te treken. Dat schrijft Het Financieele Dagblad.

Vakbondsbestuurder Suat Koetloe geeft in de krant aan dat het in landen als Duitsland, Frankrijk, en België ook zo geregeld is dat de overheid belangen heeft in industriële bedrijven. Maxime Verhagen, minister van Economische Zaken, is geen voorstander van staatssteun.

Bij Nedcar gaan zo’n 1.500 banen verloren door de sluiting van de fabriek. Het Chinese Youngman zou interesse hebben gehad in een overname. Eigenaar Mitsubishi liet begin deze maand weten volledig te stoppen met de autoproductie in Nederland. Lees er hier alles over >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 mei 2026
‘Dealers verliezen duizenden euro’s door foutieve klantdata’
11 mei 2026
Hemelvaart 2026: hier wordt het druk
11 mei 2026
Verkoop nieuwe caravans trekt stevig aan
11 mei 2026
Nederland koploper in zakelijke EV’s
11 mei 2026
Tanken onder 2 euro per liter? Het kan!
8 mei 2026
AutoScout24: Gebruikte EV ruim 7 procent duurder
Meest bekeken berichten
Recente reacties