Minder werk, lagere tarieven en stuurders die zoekende zijn: het is behoorlijk onrustig in de autoschadebranche. Die onrust kan nog wel even aanhouden, denkt men in de directiekantoren van diverse grote schadeketens.

De geruchtenmachine draait op volle toeren. In het eerste kwartaal zou het aantal autoschades stevig zijn gedaald. Tel daar de prijsdruk en het nieuwe sturingsbeleid van een aantal grote opdrachtgevers bij op, en je hebt de poppen aan het dansen. Er zijn schadeherstellers die een omzetdaling van meer dan een kwart voor de kiezen hebben gekregen.

Verschillende grote partijen zien een duidelijke krimp van de markt. Peter Lammerts van schadeketen ASN rapporteert voor het eerste kwartaal van 2011 weliswaar een stijging van het aantal doorgangen, maar de omzet in zijn keten daalde met 6,5 procent. Johan van Klinken van Care Schadeservice ziet in de branche voor het eerste kwartaal een daling van volume (“Er zijn 9,4 procent minder Audatex-calculaties gemaakt”) en omzet.

De grootste schadestuurders van Nederland draaiden de duimschroeven de afgelopen twee jaar aan. Schadegarant vroeg een laagste-tarief-garantie in de vorm van een accountantsverklaring, Achmea en Topherstel besloten de bulk van hun werk naar enkele schadeketens te sturen, met de nodige korting-voor-volume-afspraken. Volgens een bekende schadehersteller is het uurtarief in sommige gevallen gedaald tot 55 euro.

Harry Bekkers, sinds begin dit jaar voorzitter van Focwa Individueel Opererend Schadeherstelbedrijf, maakt zich met zijn medebestuursleden zorgen over de prijsdruk. Zeker, hij begrijpt dat deze niet zomaar kan worden weggepoetst, maar vindt wel dat sommige opdrachtgevers zich te eenzijdig op prijs richten.

De lage tarieven zetten zoveel druk op schadeherstellers dat deze soms slecht werk afleveren, zeggen meerdere schadeherstellers.

Tabel: Ontwikkeling aantal schadecalculaties

 201120102009
januari59.23360.45158.349
februari53.07560.62257.145
maart59.9966886060.494
kwartaal 1172.304189.933175.988

Bron: Amice, ABZ/Audatex

Lees het volledige artikel in magazine nummer vijf, op pagina 36 tot en met 41. Ontvangt u ons magazine nog niet? Vraag dan hier een gratis proefnummer aan.

Deel dit artikel op

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
Meest bekeken berichten
Recente Reacties
  • W, (Pim) van der Veer on Verdubbeling MG Brand Stores: “In de wereld van de MG Car Club wordt “Old Number One” uit 1923 van Morris dealer Cecil Kimber als…okt 2, 16:48
  • Wil on Bumperkleven grootste irritatie: “Is er onderzocht wat de reden is van bumperkleven of waarom mensen op de linkerbaan te langzaam rijden? Heel veel…aug 31, 13:51
  • W, (Pim) van der Veer on ‘Moet iedereen een auto hebben?’: “Misschien wordt een eigen auto voor iedere burger als een opeisbaar recht beschouwd. De praktijk is dat iedereen zijn best…aug 30, 18:33
  • Harry Zuur on ‘CO2-rapportage wordt administratieve kluif’: “Straks gaat het al net zo als met de boeren in natura 2000 gebieden, teveel CO2, bedrijf weg er mee!…aug 24, 17:24
  • De Sutter Marc on Modulaire auto verlengt levensduur: “Beste Heel mooi maar helaas wil men deze zaken niet in Belgie, onlangs antwoord bekomen van Vlaamse overheid, In Belgie,…aug 17, 15:50