Vorig jaar heeft bandenfabrikant Pirelli een omzet van 4,848 miljard euro gerealiseerd. Een plus van 19,2 procent ten opzichte van 2009. Voor 2011 is het Pirelli management erg optimistisch, wat resulteert in een omzetdoelstelling voor dit jaar van 5,55 miljard euro.

De operationele winst voor 2010 komt uit op 407,8 miljoen euro, een plus van 63,3 procent in vergelijking met 2009, maar dat komt ook omdat er in dat jaar nog al wat extra lasten waren door de scheiding Tyres en Industriële activiteiten.

De nettowinst komt uit op 223,8 miljoen euro. De banden business is na de afsplitsing nu goed voor 98,4 procent van de totale omzet.

Pirelli meldt dat 37 procent van de gerealiseerde omzet is te koppelen aan ‘groene’ en duurzame producten, wat in de praktijk vooral de Cinturato bandenlijn betreft. Daarnaast heeft Pirelli enige jaren terug al afscheid genomen van milieu-onvriendelijke grondstoffen binnen het productieproces.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties