De plannen van het kabinet Rutte-ll leiden niet tot het herstel van het consumentenvertrouwen. En juist dat vertrouwen is nodig om de branche weer uit het slop te trekken. Dat zegt Olaf de Bruijn, directeur van RAI Vereniging.

“De oproep van de minister-president van een aantal maanden geleden heeft voor onze sector in ieder geval nauwelijks effect gesorteerd. De aanschaf van nieuwe auto’s, motor-, brom en snorfietsen, fietsen en andere duurzame voertuigen lijkt uitgebleven.” RAI Vereniging had gehoopt op maatregelen die het consumentenvertrouwen zouden stimuleren, daar lijkt echter geen sprake van.

Het enige nieuws in de kabinetsplannen  is het voorstel voor de differentiatie in de bijtelling voor de volledig elektrische auto en de plug-in hybride. Door de voorgenomen bijtelling van dit soort auto’s van 7 procent terug te brengen naar 4 procent voor volledig elektrische auto’s en 7 procent te handhaven voor de plug-in hybride gaat elke zakelijke automobilist iets betalen voor het privégebruik van zijn of haar auto.

Oldtimers

In het Belastingplan van het kabinet staat verder definitief de oldtimerregeling zoals die eerder dit jaar al werd voorgesteld. Dat wil zeggen dat vanaf 2014 oldtimers van 40 jaar of ouder vrijgesteld blijven van wegenbelasting. Bezitters van nieuwere personenauto’s met dieselmotor of lpg-installatie moeten volledige wegenbelasting betalen.

De accijns op diesel gaat met drie cent per liter omhoog, die op lpg zelfs met zeven cent per liter. Deze verhogingen staan los van de jaarlijkse inflatiecorrectie.

Deel dit artikel op

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 december 2023
Meest bekeken berichten
Recente Reacties
  • Xander van Pelt on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Interessant artikel wat een aardig beeld schetst op de omvang van de youngtimermarkt én de werkelijke gevolgen ervan in het…nov 24, 08:27
  • Freek Blekxtoon on Martin Kaspers nieuwe algemeen directeur AllParts Nederland: “Fantastisch nieuws voor Allparts en Martin, gefeliciteerd! Een heel goede match, de goede man bij de goede club. Heel veel…nov 23, 20:34
  • Barend Luiting on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Mooie reactie, Bart, dank. Ik analyseerde begin 2021 wat er nog van bouwjaar 2015 rondreed na de termijn van vijf…nov 22, 11:36
  • Bart van den Acker on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Voor wat betreft de bijtelling van Youngtimers zou het een veel beter plan zijn de regeling te handhaven, maar de…nov 20, 12:44
  • René Wienen on Camperaars tegen MRB-verhoging: “dat zou ik ook graag weten dan weet ik waar ik zeer zeker NIET OP STEM.nov 3, 23:19