De onderdelenwebshop Mister Auto is gekocht door autofabrikant PSA (Peugeot-Ciroën). Zowel het Franse vakblad Apres-Vente als de krant Les Echos melden de overname. Vorig jaar realiseerde Mister Auto een omzet van 100 miljoen euro.

Het nieuws is aan de sociale partners bekendgemaakt tijdens een bijeenkomst van het Comité Paritaire Stratégique (bestaande uit vertegenwoordigers van verschillende vakbonden). Het bedrag dat met de overname is gemoeid, is niet vrijgegeven. Mister Auto had in 2013 een omzet van 100 miljoen euro (60 miljoen in 2012) en verwacht deze te vergroten tot 300 miljoen euro in 2016″, meldt Les Echos. De webshop stond al enkele maanden in de etalage.

De culturele en strategische omslag die de overname van de op één na grootste auto-onderdelenverkoopsite teweegbrengt, staat niet op zichzelf. De zakenkrant weet tevens te melden dat PSA een herstelplan heeft aangekondigd aan zijn dealers, dat is gericht op het terugwinnen van klanten met auto’s van vijf jaar en ouder en voor wat betreft de logistiek het aantal onderdelenleveranciers drastisch moet verminderen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 april 2026
Non-conformiteit: juridisch topic nummer 1 in de autobranche
23 april 2026
Autoverkopen Europa 2026: EV groeit, hybride blijft dominant
23 april 2026
Van Mossel neemt schadebedrijf Spuigroep Tilburg over
23 april 2026
Telefoongebruik in verkeer blijft hardnekkig probleem
22 april 2026
Omzet AkzoNobel daalt, winstgevendheid stijgt in Q1 2026
22 april 2026
Werkplaatsconcept
Meest bekeken berichten
Recente reacties