De gestage groei van het elektrische wagenpark zorgt in de grote steden voor een grotere parkeerdruk. Doordat de hybride en elektrische wagens aan een vaste parkeerplek zijn gekoppeld vanwege het opladen, komen parkeerplaatsen voor brandstofauto’s in het geding.  

Zo is het elektrische en hybride wagenpark in Rotterdam en Amsterdam het afgelopen jaar, mede vanwege de belastingvoordelen, explosief gegroeid. De steden hebben nu gezamenlijk zo’n 1600 oplaadpunten en dus evenzoveel parkeerplekken die voor deze auto’s gereserveerd.

Door de forse toename van elektrisch rijden ontstaan er ook files bij laadpalen, voornamelijk in de centra. Een deel van de tijd staan die auto’s wel aan de paal maar niet te laden. In drukke gebieden kan dit een probleem worden.

Rotterdam probeert laadfiles te voorkomen door bij erg drukke palen direct een extra paal te plaatsen. Elektrisch rijden wordt door de stadsbesturen gepromoot om de luchtkwaliteit in de steden te verbeteren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 mei 2026
VZR waarschuwt voor gevolgen nieuwe leaseheffing
21 mei 2026
Deze allseasonband scoort het best onder EV’s
21 mei 2026
OSW ziet afnemende belangstelling voor tweedehands camper
21 mei 2026
Concurrentiepositie toeleveranciers onder druk
20 mei 2026
Brandbrief BOVAG over energiekosten
20 mei 2026
Renault ziet oplossing voor vastlopend stroomnet
Meest bekeken berichten
Recente reacties