BMW roept in Nederland ongeveer duizend auto’s terug naar de garage wegens een probleem met de brandstoffilterverwarming. Hierdoor kan in het ergste geval brand ontstaan.

Het gaat om auto’s die zijn gebouwd tussen mei 2009 en november van dat jaar, uitgevoerd met een 2.0 liter dieselmotor van de 1-, 5-, en 7-Serie, en de X3, X5 en X6.

Door het euvel kan er kortsluiting ontstaan in het verwarmingsonderdeel. ‘Hierdoor kan de startaccu snel ontladen, waardoor de auto niet meer kan worden gestart. In het ongunstigste geval kan bij een kortsluiting tijdens het rijden, maar ook bij geparkeerde auto’s, brand ontstaan’, schrijft BMW Nederland.

Er hebben zich volgens BMW overigens nog geen ongelukken voorgedaan vanwege het brandstoffilter. Wereldwijd roept BMW 120.000 auto’s terug naar de garage om het onderdeel te vervangen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 mei 2026
VZR waarschuwt voor gevolgen nieuwe leaseheffing
21 mei 2026
Deze allseasonband scoort het best onder EV’s
21 mei 2026
OSW ziet afnemende belangstelling voor tweedehands camper
21 mei 2026
Concurrentiepositie toeleveranciers onder druk
20 mei 2026
Brandbrief BOVAG over energiekosten
20 mei 2026
Renault ziet oplossing voor vastlopend stroomnet
Meest bekeken berichten
Recente reacties