Tesla, opent aanstaande vrijdag een winkel in de Amsterdamse PC Hooftstraat. Daarmee wordt de aanwezigheid in Nederland versterkt, want eerder werd een assemblagefabriek en distributiecentrum in Tilburg voor de elektrische auto’s geïntroduceerd.
Tesla wil geen traditionele dealer zijn. Een dealer wordt geassocieerd met brandstof en dat wil Tesla juist niet. Overigens mag Tesla in veel Amerikaanse staten geen eigen winkels opzetten, omdat ouderwetse regelgeving het systeem van de traditionele dealernetwerken beschermt.
Daar heeft de fabrikant in Europa geen last van. Tesla ontwikkelde zelf een retail designconcept, dat qua uitvoering in handen is van de Nederlandse ondernemingen Archiment en Desarc. Amsterdam is de eerste van een aantal prestigieuze winkelgebieden waar Tesla wil neerstrijken. Potentiële kopers kunnen in de Tesla store, naast de ‘standaard’ uitvoeringen een ‘eigen’ auto samenstellen. Uiteraard in de geest van Tesla kan dat hele proces ook online worden afgewerkt.