Universele autobedrijven verkochten in 2016 op jaarbasis gemiddeld 851 banden, terwijl dat er in 2014 nog 728 waren – een plus van zeventien procent in drie jaar. Dat blijkt uit de Nationale Bandenmonitor, die Aftersales Magazine maakt in samenwerking met Werkplaats Serviceprovider (Wesp).

Uit de 2016-analyse blijkt dat de 422 binnen Wesp deelnemende autobedrijven hun bandenomzet structureel zien stijgen. Dat komt mede door de inzet van de automaterialengrossiers, die door het complexere aanbod van bandenmaten en -typen een belangrijke rol hebben gekregen wat de beschikbaarheid betreft van banden die naar autobedrijven gaan. In eerste instantie zijn dat vooral universele autobedrijven maar steeds vaker ook dealers.

Meer weten over de Nationale Bandenmonitor, bijvoorbeeld de gemiddelde bandenverkoopprijs? Het complete artikel staat in de afgelopen vrijdag verschenen nieuwe editie van Aftersales Magazine.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 februari 2026
Iets meer omzet LKQ, winst gehalveerd
20 februari 2026
Optrekken leeftijd youngtimer desastreus
19 februari 2026
LKQ neemt Automaterialen Rijpma over – breidt distributienetwerk verder uit
19 februari 2026
Kleine autoschade? Veel automobilisten melden niets uit angst voor hogere premie
19 februari 2026
DTC lanceert all-in platform voor Duitse auto-import
19 februari 2026
DKV Mobility benoemt René van Damme tot Teammanager Field Sales Benelux
Meest bekeken berichten
Recente reacties