De vakbonden FNV, CNV en De Unie kondigen voor donderdag 6 maart een landelijke staking aan in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche, met uitzondering van Zeeland, Brabant en Limburg vanwege vakantie en carnaval.

De bonden openen deze dag in Assen, Apeldoorn, Zaandam, Utrecht en Den Haag inschrijflocaties voor stakende medewerkers.

Loon

Inzet van de staking is een nieuwe cao voor de branche. De vorige cao liep tot 31 januari 2025. De onderhandelingen liepen met name stuk op afspraken over een loonsverhoging. Het loonbod van de werkgevers is 3,55 procent over achttien maanden. “Dat is gemiddeld minder dan 2,5 procent per jaar en ligt dus onder het inflatieniveau dat het CBS verwacht”, zegt Nicole Engmann, onderhandelaar namens CNV. “CNV wil 6 procent voor één jaar. Daarmee zouden medewerkers er in koopkracht juist iets op vooruitgaan. Terecht, want de afgelopen jaren is dat ondanks hun inzet en harde werk niet gebeurd.”

Daarnaast weigeren de werkgevers volgens de CNV-onderhandelaar ook andere verbeteringen zoals afschaffing van de jeugdschalen en een betere reiskostenregeling. “Sterker nog”, zegt Nicole Engmann, “het liefst schuiven ze de leeftijdsgrens waarop mensen gebruik mogen maken van ouderendagen op naar achteren. Daarmee nemen ze hun eigen medewerkers niet serieus.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 maart 2026
BOVAG start verkiezing onafhankelijk autobedrijf 2026
20 maart 2026
Arval ziet bedrijven werk maken van elektrificatie
20 maart 2026
Afschrijving op E-divisie duwt ZF in het rood
20 maart 2026
Monteurs werven met gereedschap
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties