VDL Nedcar en BMW gaan een overeenkomst tekenen voor de bouw van een nieuwe model auto. Naar alle waarschijnlijkheid betreft het een nieuwe Mini met een hybride motor en vierwielaandrijving.

VDL Nedcar in Born bouwt al een driedeurs Mini voor de Amerikaanse markt. Het gaat om een extra verstevigde versie van de hatchback vanwege de strengere veiligheidseisen in de VS.

De contracten moeten nog worden getekend maar zowel BMW als VDL Nedcar gaan ervan uit dat dat slechts een formaliteit is. De nieuwe Mini bestaat voor 30 procent uit onderdelen van eerdere Mini-modellen maar wel met een nieuw interieur en ombouw. De autofabrikant verwacht dat de volledige productiecapaciteit van de fabriek in Born (250.000 auto’s per jaar) binnen drie jaar zal worden benut. In 2016 moeten de eerste modellen van de band rollen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties