Onderdelenfabrikant Visteon verkoopt haar in Korea gevestigde aircodivisie voor ruim drie miljard euro aan een samenwerkingsverband van bandenfabrikant Hankook en de private equity specialist Hahn and Co.

Visteon, dat zich in 2000 afsplitste van Ford Motor Corporation, verkoopt de airco- en clima-activiteiten (een joint venture waarvan Visteon zeventig procent van de aandelen bezit) voor ruim drie miljard euro. Visteon heeft overigens een omzet van ruim zeven miljard euro.

De reden van de verkoop is dat Visteon zich meer wil gaan richten op meer high tech activiteiten, namelijk elektronische systemen, componenten en de ontwikkeling en productie van systemen voor de connected car en de hoog autonome auto.Visteon heeft in daarom al een automobiele cloudservice ontwikkeld en lanceert binnenkort haar Smartcore Cockpit Control-concept.

Overigens lijkt het erop dat ook andere grote onderdelenfabrikanten zich beraden op het ‘afstoten’ van de productie van low tech producten en systemen. Zij willen deze inruilen voor de ontwikkeling en productie van met name systemen en services voor de online verbonden auto.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties