Volkswagen, het grootste autoconcern van Europa, heeft een bod van 6,7 miljard euro gedaan op vrachtwagenfabrikant Scania. Het betreft resterende aandelen die Volkswagen nog niet in handen heeft.

Op dit moment bezit Volkswagen bijna 46 procent van de aandelen Scania en 71 procent van het stemrecht in het bedrijf. De bedoeling van de overname is Scania nauwer te laten samenwerken met de eigen vrachtwagenactiviteiten van VW en met MAN waarover VW al de controle heeft. Andere aandeelhouders van Scania zijn daar echter op tegen.

VW maakte vrijdag nieuwe recordcijfers bekend. Het boekte in 2013 een omzet van 197 miljard euro, 2,2 procent meer dan het vorige record uit 2012 (192,7 miljard euro). De winst voor belastingen steeg met 1,5 procent tot 11,7 miljard euro. Het Volkswagen-concern (met onder meer de merken VW, Audi, Seat, Skoda en Porsche) verkocht vorig jaar 9,73 miljoen voertuigen. Het werd zo de op een na grootste autobouwer na Toyota en net voor General Motors.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
25 februari 2026
PartsPoint Asten nog groter
25 februari 2026
Louwman & Parqui rolt automatische werkplaatsplanning uit bij Toyota en Lexus
25 februari 2026
De Klok Banden nieuwe exclusief distributeur van Dunlop
24 februari 2026
Oliver Kuhnle financieel directeur CarGarantie
24 februari 2026
ERE-certificaten: particuliere EV-rijders lopen honderden euro’s mis
24 februari 2026
Oprichter Leseman Car Care doet stapje terug
Meest bekeken berichten
Recente reacties