Het wagenpark veroudert langzaam maar zeker. De gemiddelde leeftijd ligt al op 9,5 jaar, bouwjaar 2007 dus. Nadere ontleding van die lichting (op basis van RDC-cijfers) biedt verrassende inzichten. Op merkniveau valt op dat marktleider Volkswagen binnen de afzonderlijke segmenten geen koppositie inneemt.

Als we de marktaandelen van de verschillende bouwjaren op een rij zetten dan blijken 2011, 2012 en 2010 de eerste drie plaatsen in te nemen. Slechts twee bouwjaren zitten boven het half miljoen, zeventien bouwjaren hebben een omvang van minimaal driehonderdduizend auto’s. Voor 2007, ons onderwerp deze maand, is een zevende plek gereserveerd.

Een kwart van alle auto’s met bouwjaar 2007 valt in het B-segment, bijna negentien procent in het eens machtige C-segment en vijftien procent komt voor rekening van het A-segment. De Aygo’s en Panda’s van deze wereld blijven dus volumekrachtig, ondanks hun inmiddels middelbare leeftijd.

Meer wagenparkcijfers in de juni-uitgave van Aftersales Magazine

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 oktober 2025
BASF Coatings zelfstandig verder met Carlyle
17 oktober 2025
Bosch Workshop Partner traint via LKQ Academy en Koskamp Opleidingen
16 oktober 2025
Automechanika start klassiekernetwerk
16 oktober 2025
RDC waarschuwt voor proefritfraude
16 oktober 2025
Gratis winterinspectie Hyundai
16 oktober 2025
Omzet Fastned plust 44 procent in Q3
Meest bekeken berichten
Recente reacties