Ruim 63 procent van de werknemers in de Motorvoertuigenbranche (onder andere garages, fietsenhandels en autodealers) werkt zonder rooster voor de werktijden en heeft nauwelijks zeggenschap over de eigen tijd. Bovendien werken ze te lang, te hard en te veel.

Dat blijkt uit een onderzoek gehouden onder 840 werknemers in de branche door FNV metaal in samenwerking met GFK onder leden en niet leden.

Van de overwerkers heeft 42 procent geen inzicht in de hoeveelheid extra gewerkte uren en bijbehorende beloning. Het loonbriefje is daar niet duidelijk over.

Jacqie van Stigt, landelijk bestuurder FNV Metaal: “Monteurs en auto- en fietsenverkopers hebben schrikbarend weinig zeggenschap over hun eigen tijd. Zij hebben behoefte aan meer zeggenschap over hun eigen werktijden en arbeidsduur. Zij willen ook een normaal sociaal leven en tijd om werk en zorg te combineren. Avondwerk en zaterdagwerk maken daar inbreuk op.“

Daarnaast werken werknemers in de sector te vaak, teveel en te lang. Werknemers die langer doorwerken maken verhoudingsgewijs meer fouten. En op termijn kan de verhoogde werklast door langere werkdagen en werkweken leiden tot meer gezondheidsklachten als gevolg van de verhoogde fysieke en mentale belasting. Beperking van overwerk is noodzakelijk om duurzame inzetbaarheid van werknemers te verbeteren. FNV heeft het onderzoek aan Bovag aangeboden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 april 2026
Minder pech met EV’s – deze boosdoener blijft hardnekkig
28 april 2026
Wéér een Chinees merk naar Nederland
28 april 2026
Vertrouwen als verdienmodel
27 april 2026
Software bepaalt de toekomst van de autosector
24 april 2026
Euromaster wordt landelijke montagepartner BandenConcurrent
24 april 2026
VZR: Volkswagen ID.7 Tourer EV van het jaar 2026
Meest bekeken berichten
Recente reacties