Tien jaar nadat Tesla in Noorwegen zijn eerste Supercharger-stations in Europa opende, opent Mercedes-Benz komend najaar zijn eerste eigen snellaadparken.

De eerste zogenoemde Mercedes-Benz Charging Hubs worden vanaf oktober in gebruik genomen in Atlanta (VS), Chengdu (China) en Mannheim (Duitsland). Tegen het einde van 2024 wil Mercedes-Benz het wereldwijde snellaadnetwerk verder uitbreiden tot meer dan 2000 laadstations. Het langetermijndoel is om tegen het einde van het decennium meer dan 2000 Charging Hubs met meer dan 10.000 laadstations te creëren.

Laadmanagement

De laadstations bieden, afhankelijk van de regio, laadcapaciteiten tot 400 kW via de standaard laadsystemen CCS1, CCS2, NACS en GB/T. Dankzij een intelligent laadmanagement kan elk voertuig met de maximale capaciteit worden geladen. Het laadnetwerk is toegankelijk voor bestuurders van alle merken. Mercedes-rijders profiteren van speciale voordelen, bijvoorbeeld de mogelijkheid om een laadstation te reserveren via Mercedes me.

Tesla

Ondertussen viert Tesla zijn eigen feestje, omdat het al tien jaar lang zijn eigen Supercharger-stations exploiteert. Op 29 augustus 2013 werden de eerste zes stations geopend in Noorwegen. Tien jaar later strekt het netwerk zich uit over 36 landen in Europa, het Midden-Oosten en Afrika, met meer dan duizend locaties en 13.000 individuele Superchargers. Om dit jubileum te vieren nodigt Tesla alle eigenaren van een EV uit om hun voertuig op 29 augustus gratis op te laden. Immers, in november 2021 is ook Tesla begonnen zijn netwerk aan snelladers open te stellen voor alle eigenaren van een EV, of dat nu een Tesla is, of niet.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 maart 2025
apk
28 maart 2025
Systeem Kia waarschuwt voor naderende hulpdiensten
28 maart 2025
Vakgarage vernieuwt magazine Dichtbij
28 maart 2025
Geen gouden bergen
27 maart 2025
Voertuigen met tellerblokker naar de sloop
27 maart 2025
Zaanstreek heeft duurste wasstraten
Meest bekeken berichten
Recente reacties