Mercedes-moeder Daimler start volgend jaar samen met onderdelen- en systeemfabrikant Bosch een Uber-achtige taxiservice met hoog autonome auto’s.

Het gaat daarbij om zogenaamde level 4 zelfrijdende auto’s. Tijdens de testfase kruipt overigens gewoon een chauffeur van vlees en bloed achter het stuur. Ook zal gedurende de proefperiode de consument gratis van de taxi-dienst gebruik kunnen maken – in dit geval voorlopig alleen in Californië.

Dienstverlening

Mercedes-Benz en Bosch gebruiken de test om de dienstverlening aan de toekomstige, betalend klant te testen en verbeteren (ook in combinatie met het concept Mercedes Me). Ook kijken beide fabrikanten naar de effectiviteit van de diverse connectiviteitssystemen, inclusief hun communicatie met de infrastructuur.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
8 januari 2026
Allianz Direct: Ook verzekerd met zomerbanden
8 januari 2026
BOVAG sluit strategische samenwerking met a.s.r.
8 januari 2026
Geschillencommissie Voertuigen of kantonrechter?
7 januari 2026
5 procent minder verkeersongevallen in 2024
7 januari 2026
Revisie op industriële schaal
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
Meest bekeken berichten
Recente reacties