Onder de naam Mocean lanceert Hyundai in samenwerking met We Drive Solar een autodeelproject bij een grootschalig, duurzaam nieuwbouwproject – Greenville – in de wijk Leidsche Rijn in Utrecht. Voor het autodeelproject stelt Hyundai twee exemplaren van zijn elektrische Ioniq 5 beschikbaar.

Het autodeelproject zal aanvankelijk drie jaar duren en wordt beheerd door Hyundai’s wereldwijde Mobility-as-a-Service-mobiliteitsdienst Mocean, in samenwerking met We Drive Solar, een innovatief bedrijf dat oplossingen voor mobiliteit en energiesystemen voor de toekomst integreert en streeft naar een 100 procent duurzaam energiesysteem. Mocean en We Drive Solar zijn voornemens het autodeelproject de komende jaren uit te breiden naar nog meer woonwijken in Utrecht en andere steden in Nederland.

Ioniq 5

De volgende fase van het project in Utrecht is het inzetten van de Ioniq 5 als bidirectionele productieauto. Daarbij worden de batterijen in elektrische deelauto’s grootschalig ingezet als opslag van duurzame energie (vehicle-to-grid, of V2G). Met V2G kan de energie in de batterij van een elektrische auto terug worden geleverd aan het elektriciteitsnet om bijvoorbeeld een huishouden of kantoor te voorzien van stroom.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 december 2025
Car Service Partner groeit met vier bedrijven
5 december 2025
SWOV: Impopulaire maatregelen nodig voor vergroten verkeersveiligheid
5 december 2025
RAI Automotive Industry NL luidt de noodklok
5 december 2025
Vijftig elektrische Mini’s voor Profile
5 december 2025
Texa lanceert E-Diag Charger
4 december 2025
Omzet Autodoc stijgt met 17,0 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties