Het hoogseizoen is in volle gang en dit is normaliter de duurste periode om te reizen, maar niet wat betreft autohuur. Autoverhuurspecialist Sunny Cars zag juist in de maand juli een daling van de gemiddelde huurprijzen.

In juli 2023 is de huursom van een auto gemiddeld  €100,- lager dan een jaar ervoor. Net als voorgaande maanden boekten reizigers last minute. Met een gemiddelde huursom van €471,- liggen de prijzen fors lager dan in de afgelopen twee jaar.

De maand juli door de ogen van Managing Director Sunny Cars Nederland, België & Frankrijk Hans Knottnerus: “Net als in de vorige maanden zagen we dat ook in juli de meeste reizigers last minute hun huurauto reserveerden. Ook zagen we de gemiddelde huursom opnieuw dalen ten opzichte van juni. Met als resultaat de beste maand juli ooit voor Sunny Cars.”

Boekingstrends

Het aantal reserveringen voor een huurauto daalt niet. De afgelopen twee jaar liep het aantal boekingen in juli, dus in het hoogseizoen, steeds terug. Reden hiervoor is dat toeristen hun vakantie eerder boekten. In 2023 blijft het totale aantal reserveringen echter stijgen en ligt het zelfs hoger dan in de voorgaande maanden. “Als we kijken naar de periode vóór de pandemie, zien we deze trend nog duidelijker”, zegt Knottnerus. “Onze boekingscijfers in juli 2023 zijn meer dan tien procent hoger dan in dezelfde maand in 2019, wat bewijst dat onze last-minute voorspelling klopt. We gaan ervan uit dat ook in augustus nog talloze vakantiegangers op het laatste moment hun vakantieauto zullen huren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties