Het Nederlandse autoleasepark telde eind 2024 in totaal 1.368.000 voertuigen (personenauto’s en bestelwagens). Dat zijn er 33.900 meer dan eind 2023, ofwel een plus van 2,5 procent.

Vooral de zakelijke vraag naar bestelwagens en personenauto’s nam toe. Private lease wist het jaar met een kleine plus af te sluiten. Een en ander laat de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA) weten.

Uit de cijfers van VNA blijkt ook dat het autoleasepark de afgelopen jaren flink is toegenomen, maar dat die groei wel iets afvlakt. Als verklaring noemt VNA de uitdagende omstandigheden: de arbeidsmarkt loopt tegen grenzen aan. Tegelijkertijd was de economische groei relatief laag en de rente relatief hoog.

Bestelwagens

In 2024 groeide het leasebestelwagenpark het meest, met een toename van 5,3 procent tot 260.400 voertuigen. Door het einde van de bpm-vrijstelling voor ondernemers per 2025, ontstond een run op diesel bestelwagens in 2024. Dit vormde een incentive voor vernieuwing en uitbreiding van de vloot. 

Personenauto’s

Het park zakelijke personenauto’s nam in 2024 met 2,1 procent toe tot 859.700 auto’s. Van de nieuw geregistreerde zakelijke leaseauto’s in 2024 was bijna de helft een EV.

Privélease

Privélease ondervond relatief het meeste last van de (markt)omstandigheden. Het wisselende overheidsbeleid omtrent de motorrijtuigenbelasting op elektrische auto’s hielp evenmin. Desondanks eindigde het privéleasepark met een kleine plus van 1,1 procent op 247.900 auto’s. 

Vertrouwen

In een toelichting op de jaarcijfers zegt Renate Hemerik, voorzitter VNA: “Ondanks uitdagende marktomstandigheden in 2024 is de vraag naar autolease toch weer gestegen. De vooruitzichten voor 2025 zijn positief: de economische groei trekt naar verwachting aan, terwijl de rente daalt. Wat nog ontbreekt is een stabiel en stimulerend fiscaal klimaat voor elektrische auto’s. Het kabinet zal vertrouwen moeten bieden aan het bedrijfsleven en aan particulieren om het Nederlandse wagenpark verder te verduurzamen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 maart 2025
BOVAG pleit voor uitfasering bpm
14 maart 2025
Tristan Hamelink directeur Nio Nederland
14 maart 2025
Leasys helpt leaserijders van hun Tesla af
14 maart 2025
Ruud Goettsch overleden
13 maart 2025
Content Autogroep neemt Kia over van Auto Huiskes
13 maart 2025
Tesla nog altijd populair bij Athlon
Meest bekeken berichten
Recente reacties