De min uit november 2022 blijkt de witte raaf in het overzicht van occasionvraagprijzen dat Autodata maandelijks samenstelt. Daalden de prijzen toen met bijna een half procentpunt voor het eerst in anderhalf jaar, in december 2022 werd de weg omhoog weer gevonden. In januari 2023 is de Autodata Occasionindex (AOX) weer verder gestegen, naar 115,22 procent.

Dat wil zeggen dat de occasionvraagprijzen zoals die door Autodata worden berekend ruim 115 procent hoger liggen dan op het ijkpunt januari 2011. Het is tevens het voorlopige hoogtepunt voor de AOX.

Leeftijd, regio, brandstof

Kijken we naar de leeftijdscategorieën, dan blijkt dat met name de occasions van vier tot zes jaar oud in vraagprijs zijn gestegen, al is het met een magere 0,11 procentpunt. De jongere occasions daalden licht in vraagprijs.

De stijging komt voornamelijk op het conto van de provincie Groningen, waar de occasionvraagprijzen momenteel het hoogst liggen.

Uitgesplitst naar brandstof blijken alleen occasions op diesel minder hoog in de markt gezet te worden. Voor de overige brandstofsoorten lag de AOX in januari 2023 hoger dan de maand ervoor.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties