Diesels zitten over de breedte van de markt op het strafbankje. Weinig merken gaan zo ver als Toyota begin december 2017. De autofabrikant kondigde aan de gangbare typen in Nederland niet langer met een dieselmotor aan te bieden. We duiken in de wagenparkcijfers voor een nadere analyse.

In het gehele wagenpark van ons land valt zon 16 procent in de categorie diesel. Voor Toyota is dat aandeel slechts 6 procent. Van alle Toyota’s in het actieve park is driekwart benzineauto. Dat ligt lager dan in het volledige wagenpark, waar vier van de vijf auto’s benzine tankt.

Hybride

Dat beide segementen voor Toyota kleiner uitvallen is niet zo vreemd. De afgelopen twintig jaar zette het merk immers de hybride op de kaart en dat is goed te zien aan de Toyota’s die in Nederland rondrijden. Bijna een op de vijf Toyota’s is een hybride. In het volledige wagenpark blijft dat aandeel tot 3 procent beperkt. Lees het hele artikel over Toyota’s wagenparkstatistieken in nummer 1 van Aftersales Magazine, dat vrijdag 26 januari is verschenen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
20 augustus 2025
Mini tipt berijder over onderhoudsbehoefte
20 augustus 2025
Stress bij rijden in het buitenland
20 augustus 2025
Auto als onderdeel van identiteit
19 augustus 2025
Drie finalisten BOVAG Onafhankelijk Autobedrijf van het Jaar 2025
19 augustus 2025
De Dorpsgarage start podcast
19 augustus 2025
Al 450.000 meldingen ANWB Alarmcentrale
Meest bekeken berichten
Recente reacties