In oktober 2021 is het aantal nieuw geregistreerde bestelwagens (tot 3,5 ton) in de Europese Unie gedaald met 17,8 procent ten opzichte van oktober 2020 tot 119.006 voertuigen. Het is daarmee de vierde opeenvolgende maand van daling.

Dat blijkt uit nieuwe cijfers van koepelorganisatie van autofabrikanten Acea. Alle belangrijke markten in Europa droegen bij aan de daling. Spanje liet in oktober de grootste daling zien (-36,8 procent), gevolgd door Duitsland (-25,2 procent), Frankrijk (-24,6 procent) en Italië (-22,8 procent).

In Nederland daarentegen werden in oktober meer bestelwagens geregistreerd dan in oktober vorig jaar: 5688 om 5413, een stijging van 5,1 procent.

Cumulatief

Over tien maanden zijn er in de hele Europese Unie in totaal ruim 1,3 miljoen nieuwe bestelwagens geregistreerd. Dat zijn er 14,1 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Nederland houdt met een plus van 14,7 procent gelijke tred en komt voor 2021 tot nu toe op een totaal van bijna 60.000 nieuwe bestelwagens.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 mei 2026
Mitsubishi wordt partner van VER
6 mei 2026
Hogere winstgevendheid Continental
6 mei 2026
Inter-Sprint naar The Tire Cologne
6 mei 2026
Autobedrijf Frank: Als CHAMPION LUBRICANTS SPECIALIST straal je vertrouwen uit
5 mei 2026
Van Mossel groeit door naar 7,6 miljard euro omzet
5 mei 2026
Geotab breidt OEM-telematica uit met Polestar
Meest bekeken berichten
Recente reacties