Uit voorlopige registratiecijfers van het RDC blijkt dat januari dit jaar goed is geweest voor ruim 47.700 nieuw geregistreerde personenauto’s. Dat is 18,8 procent minder dan in januari 2018.

In januari 2018 werden er ruim 58.700 nieuwe personenauto’s geregistreerd. Daarmee heeft de eerste maand van 2019 een valse start gemaakt.

Particulier

Een nog veel verontrustender cijfer is het extreem lage aandeel van de particuliere consument in de registraties over januari. Nog maar 20,6 procent van de nieuw geregistreerde personenauto’s stond op naam van een particuliere consument. Dat was 29,1 procent in januari 2018 en 24,9 procent over heel 2018. De overige bijna 80 procent was een zakelijke transactie. Daarbij nemen de leasemaatschappijen nu 52 procent (inclusief privé lease) voor hun rekening. Dat was vorig jaar 45 procent. De klein zakelijke markt (het mkb) stabiliseert op 7,4 procent. Het lage aandeel particuliere registraties is vooral voor de kleine en middelgrote dealers slecht nieuws. Zij moeten het immers niet van de zakelijke markt, maar juist van de particuliere consument hebben.  
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
6 januari 2026
Record in occasionverkoop door autobedrijf
6 januari 2026
Vrooam over de keuze voor PHE
6 januari 2026
Immigrant tussen de ‘digital natives’
5 januari 2026
Winterweer stimuleert bandenverkoop
5 januari 2026
Na jaren daling aantal auto-inbraken
Meest bekeken berichten
Recente reacties