Met het ingaan van een nieuwe Europese richtlijn voor garantie per 1 januari 2022 (EU-richtlijn 2019/771) heeft garantieverzekeraar CarGarantie zijn verzekeringen aangepast. Daarmee dekken de verzekeringen de van zes naar twaalf maanden verlengde garantietermijn voor tweedehands producten, waaronder tweedehands auto’s.

Met de nieuwe richtlijn blijft de verkoper twaalf maanden lang aansprakelijk, ofwel: moet hij twaalf maanden lang kunnen aantonen dat hij niet verantwoordelijk is voor een bepaald gebrek, als hij niet zelf voor de reparatiekosten wil opdraaien. Tenzij hij daarvoor verzekerd is, natuurlijk.

Bovag-garantie

Ook Bovag beweegt mee met deze veranderende wetgeving, al merkt Paul de Waal op dat de richtlijn nog geen wet is in Nederland. “We hebben onze al voorbereidingen getroffen, de algemene voorwaarden aangepast onder andere, maar we gaan niet op de troepen vooruitlopen. Het wetsvoorstel moet nog door de Tweede en Eerste Kamer en geldt niet met terugwerkende kracht. Het betekent wel een verdubbeling van het risico voor onze leden. Gelukkig heeft Bovemij onlangs Autotrust overgenomen, wat kan helpen bij een zachte landing ervan.”

Zowel voor de garantieverzekering van CarGarantie als de Bovag-garantie geldt dat het een aanvulling is op een wettelijke verplichting. Beoordelen of iets onder een wettelijke garantie valt, kan lastig zijn. Met een Bovag-garantie is de consument altijd verzekerd van garantie op gebreken die binnen de garantieperiode zijn ontstaan of onzichtbaar waren bij aankoop.

CarGarantie biedt met zijn verzekeringen het autobedrijf de bescherming tegen claims in het geval van een gebrek aan de auto. CarGarantie wijst er daarbij op dat de afgelopen vijf jaar de gemiddelde reparatiekosten met meer dan 70 euro zijn gestegen tot een totaal van 572 euro per reparatie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 januari 2026
Marketingsupport voor carwash-prof
27 januari 2026
Nat-in nat filler Glasurit voor snelle reparaties
27 januari 2026
Alle leaseauto’s Heijmans elektrisch
27 januari 2026
Automotive Schadecongres 2025: Over de toekomst van de schadesector
26 januari 2026
LKQ in de etalage
26 januari 2026
Tweedehands EV 28 procent goedkoper dan in 2022
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22