In Edegem, nabij Antwerpen aan de E19, heeft de Chinese autofabrikant Nio zijn eerste batterijwisselstation in België geopend.

De keuze van de locatie voor dit zogeheten Power Swap Station is strategisch. Veel Nederlandse Nio-rijders rijden over de E19 naar het zuiden, waarbij Edegem – net onder Antwerpen – precies op de route ligt. Een batterijwissel daar volstaat nu bijvoorbeeld om vervolgens zonder stops door te rijden naar Parijs.

Drie minuten

Het batterijwisselstation in Edegem heeft capaciteit voor dertien batterijpakketten en kan in theorie 312 batterijwissels per dag uitvoeren. Een batterijwissel duurt ongeveer drie minuten. Het Power Swap Station is geschikt voor alle Nio-modellen, zowel voor de Standard Range-uitvoeringen met een 75 kWh batterij als de Long Range-versies met een 100 kWh accupakket.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties