In Edegem, nabij Antwerpen aan de E19, heeft de Chinese autofabrikant Nio zijn eerste batterijwisselstation in België geopend.

De keuze van de locatie voor dit zogeheten Power Swap Station is strategisch. Veel Nederlandse Nio-rijders rijden over de E19 naar het zuiden, waarbij Edegem – net onder Antwerpen – precies op de route ligt. Een batterijwissel daar volstaat nu bijvoorbeeld om vervolgens zonder stops door te rijden naar Parijs.

Drie minuten

Het batterijwisselstation in Edegem heeft capaciteit voor dertien batterijpakketten en kan in theorie 312 batterijwissels per dag uitvoeren. Een batterijwissel duurt ongeveer drie minuten. Het Power Swap Station is geschikt voor alle Nio-modellen, zowel voor de Standard Range-uitvoeringen met een 75 kWh batterij als de Long Range-versies met een 100 kWh accupakket.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 november 2025
2,2 procent meer occasions verkocht
4 november 2025
Bosch vernieuwt online trainingsprogramma
4 november 2025
Campus VTS: een nieuwe stap vooruit voor garages
4 november 2025
Autobedrijf aansprakelijk na hack mailbox?
3 november 2025
Autoverkoop zet stijgende lijn voort in oktober
3 november 2025
AutoProfijt op weg naar de 100
Meest bekeken berichten
Recente reacties