RAI Vereniging voorspelt dat de nieuwverkoop van volledig elektrische auto’s in 2018 verdubbelt ten opzichte van dit jaar. In aantallen: van circa zevenduizend naar vijftienduizend. Dat zou neerkomen op bijna vier procent van de totale verwachte nieuwverkoop (430.000).

Voorzitter Steven van Eijck verwacht een impuls voor elektrisch rijden, door het toenemende aantal modellen met een grotere actieradius en de lage bijtelling. Voor particulieren echter blijft de benzineauto vooralsnog het belangrijkste alternatief, omdat voor hen volledig elektrisch veelal te duur is. Komend jaar is dan ook zo’n 75 procent van alle verkopen een benzine- en 17 procent een dieselauto. “De enige manier om particulieren te verleiden met een nieuwe elektrische auto is met een particuliere aanschafsubsidie.”

Laadnetwerk

Tot 1 november dit jaar zijn 5998 nieuwe elektrische auto’s geregistreerd. In 2016 lag dit aantal na tien verkoopmaanden nog op 3015. Van Eijck benadrukt dat deze groei alleen kan doorzetten als komende jaren flink wordt geïnvesteerd in uitbreiding en opwaardering van het laadnetwerk. Bijna negentig procent van de nieuwe elektrische auto’s wordt zakelijk aangeschaft. Tot 2021 wordt deze markt gestimuleerd met een bijtelling van vier procent.

Hybride en plug-in

Afgelopen jaren was de plug-in hybride (PHEV) in de zakelijke markt erg in trek, dankzij de lagere bijtelling. Sinds dit jaar is het fiscale voordeel hier weggevallen en het aantal nieuwe registraties geminimaliseerd. Ging het in 2015 en 2016 de eerste tien maanden nog om 13.554 respectievelijk 9.749 PHEV’s, dit jaar stopte de teller al bij 668. Daarentegen vertoont de markt voor hybrides zonder stekker een stabieler beeld: van 2015 t/m 2017 bedroeg het aantal registraties in de periode januari t/m oktober 11.535 c.q. 9.749 en 14.908.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
24 januari 2025
VASS start samenwerking met Autodistribution Nederland
24 januari 2025
Marktplaats merkt niets van ‘Tesla-schaamte’
24 januari 2025
Stoelendans onder de automerken
23 januari 2025
Nieuwe VW-gate?
23 januari 2025
Jato: BEV ondanks prijsval dubbel zo duur als in China
22 januari 2025
Geen cao-resultaat, vakbonden overwegen acties
Meest bekeken berichten
Recente reacties