AkzoNobel heeft een van de eerste waterstofaangedreven spuitcabines geïnstalleerd in een nieuw trainingscentrum in België, nabij Brussel.

“De industrie van de toekomst heeft behoefte aan spuiters van de toekomst die volledig op de hoogte zijn van de nieuwste technologieën en technieken”, zegt Patrick Bourguignon, directeur van de Automotive and Specialty Coatings-tak van het bedrijf. “Door de omvang van onze Belgische faciliteit met bijna een derde te vergroten, kunnen we meer technologie huisvesten – zoals de nieuwe spuitcabine – en meer mensen opleiden. We kunnen het personeel van de carrosserie laten zien hoe de nieuwste technologieën de CO2-uitstoot kunnen verminderen, de droogtijden kunnen verkorten en minder energie kunnen verbruiken, wat de industrie in een duurzamere richting helpt.”

De waterstofaangedreven combispuitcabine is volledig uitgerust voor traditionele reparaties en omvat een all-in-one reparatiewerkstation. Het heeft ook een speciaal luchtfiltratiesysteem dat actieve koolstof gebruikt om vluchtige organische stoffen (VOS) te filteren die tijdens het spuitproces worden gegenereerd. Een extra HEPA-luchtfiltratie produceert schone lucht (tot 99 procent), die weer in de atmosfeer wordt gefilterd.

Nieuwe generatie

De spuitcabine in het nieuwe trainingscentrum is onderdeel van een miljoenenprogramma om het netwerk van meer dan veertig Automotive Training Centers (ATC’s) van AkzoNobel wereldwijd uit te breiden en te upgraden. “Door spuiters, managers van carrosseriebedrijven en OEM-ingenieurs verder te scholen in een nieuwe generatie coatings en technologieën, kunnen we hen helpen hun operationele efficiëntie te verbeteren en hun eigen CO2-uitstoot te verminderen”, voegt Bourguignon toe. “De investeringen die we doen in onze ATC’s zullen daarom een ​​groeiend wereldwijd tekort aan vaardigheden aanpakken, terwijl we ook een nieuwe maatstaf voor duurzame praktijken in onze industrie kunnen zetten.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 augustus 2025
‘Vol gas tegen de muur’
14 augustus 2025
‘Geen richting aangeven grootste ergernis’
14 augustus 2025
Yokohama boekt 10,3 procent meer omzet in H1 2025
14 augustus 2025
Jan-Piet van Kesteren directeur Goodyear EMEA
14 augustus 2025
Omzet Fastned plust 44 procent in H1 2025
13 augustus 2025
Langste rit op één laadbeurt in Polestar 3
Meest bekeken berichten
Recente reacties