De Japanse autofabrikant Nissan heeft de eerste tests afgenomen met een autolak die exterieur en interieur minder laat opwarmen dan traditionele autolakken.

In deze speciale autolak zijn twee soorten microdeeltjes aanwezig. De ene soort reflecteert bijna-infrarood stralen die in normale autolakken warmte genereren door wrijving tussen bewegende deeltjes; de tweede soort creëert elektromagnetische golven die de zonnestralen terug de ruimte in kaatsen.

Koeler

Bij eerste tests in Tokio bleek het exterieur tot 12 graden Celsius koeler te blijven dan bij het gebruik van traditionele autolakken en het interieur 5 graden koeler. Het effect is vooral merkbaar bij auto’s die langere tijd in de zon staan.

Nissan merkt daarbij op dat een koelere auto niet alleen comfortabeler is, maar ook minder vergt van de airconditioning en daarmee het energieverbruik van de auto helpt verlagen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
19 maart 2026
Aftermarket Academy focust op begrip van automotive aftermarket
19 maart 2026
PPG versterkt marktpositie met overname van EMM
18 maart 2026
Meest waardevaste auto? Deze staat bovenaan bij de ANWB
18 maart 2026
Kia en TotalEnergies samenwerking krijgt een vervolg
Meest bekeken berichten
Recente reacties