De Japanse autofabrikant Nissan heeft de eerste tests afgenomen met een autolak die exterieur en interieur minder laat opwarmen dan traditionele autolakken.

In deze speciale autolak zijn twee soorten microdeeltjes aanwezig. De ene soort reflecteert bijna-infrarood stralen die in normale autolakken warmte genereren door wrijving tussen bewegende deeltjes; de tweede soort creëert elektromagnetische golven die de zonnestralen terug de ruimte in kaatsen.

Koeler

Bij eerste tests in Tokio bleek het exterieur tot 12 graden Celsius koeler te blijven dan bij het gebruik van traditionele autolakken en het interieur 5 graden koeler. Het effect is vooral merkbaar bij auto’s die langere tijd in de zon staan.

Nissan merkt daarbij op dat een koelere auto niet alleen comfortabeler is, maar ook minder vergt van de airconditioning en daarmee het energieverbruik van de auto helpt verlagen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 september 2025
VNA ziet mobiliteitstransitie stilvallen
17 september 2025
BOVAG negatief over ‘pseudo-eindheffing’
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
16 september 2025
Helft elektrische rijders haalt actieradius niet
16 september 2025
Cor Baltus draagt stokje over aan Marco Faulenbach
Meest bekeken berichten
Recente reacties