De beleveringsproblemen blijven, maar over het algemeen neemt de invloed die de coronapandemie heeft op de bandenbranche verder af.

Dat is een van de resultaten van de negentiende coronamonitor van bandenbrancheorganisatie VACO. “De mondiale logistiek is nog altijd verstoord als gevolg van de coronapandemie. Vorige maand was er weer een Chinese haven waar een uitbraak was geconstateerd, waardoor die haven dicht moest”, legt branchemanager Edwin Brinksma uit. “Er zijn nog wel voorraden, maar als straks het winterbandenseizoen weer aanbreekt, zal het heel erg van het weer afhangen of er snel tekorten zullen ontstaan. We vermoeden dat die beleveringsproblemen nog wel een halfjaar zullen aanhouden.”

Mondkapjes

In navolging van het schrappen van de mondkapjesplicht komt deze maatregel niet meer voor in de top 5 van maatregelen om corona tegen te gaan. “Desondanks zien we nog altijd 11 procent van de bedrijven die mondkapjes aan klanten verplichten en 7 procent bij bedrijven die ze voor het personeel verplichten. Als VACO volgen wij de landelijke richtlijnen, maar laten onze leden vrij om daarvan af te wijken.”

Het verzuim is met 8 procentpunten gedaald, maar de verwachting bij VACO is dat door de recente golf aan besmettingen dat verzuim de komende tijd weer zal oplopen.

Vertrouwen

Het vertrouwen in een bedrijfsmatige goede afloop van de crisis is licht gedaald, met 3 procentpunten naar 84 procent. Ook verwachten nog maar weinig bedrijven afscheid te moeten nemen van medewerkers. Het omzetverlies zit nog altijd rond de 20 procent. “En dat is omzet die je niet meer goed gaat maken. Ook bracht het CBS laatst naar buiten dat zakelijke personenwagens afgelopen jaar bijna 27 procent minder kilometers hebben gereden. Ook dat laat zich op enig moment voelen bij de bedrijven.”

VACO acht het daarom van belang om de invloed op de branche in de gaten te blijven houden. In augustus is er geen coronamonitor, maar in september zal de brancheorganisatie zijn leden opnieuw bevragen om de temperatuur van de bandenbranche te kunnen peilen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 februari 2026
Vredestein komt met nieuwe all-seasonband: Quatrac Pro 2
18 februari 2026
Meer klachten over tweedehands auto: service belangrijk knelpunt
18 februari 2026
Wen er maar aan
17 februari 2026
Hella introduceert CSC-Tool Pro voor efficiënte ADAS-kalibratie
17 februari 2026
GPC lijdt nettoverlies in vierde kwartaal
17 februari 2026
Deze Nederlandse EV is de nachtmerrie van elke werkplaats
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57