Shell introduceert een reeks CO₂-neutrale smeermiddelen voor personenauto’s, zware dieselmotoren en industriële toepassingen. Shell wil hiermee in Europa 280.000 ton CO₂-uitstoot per jaar compenseren, vergelijkbaar met het van de weg halen van 130.000 auto’s.

De smeermiddelen zijn binnenkort in heel Europa verkrijgbaar, aldus Shell. Het gaat daarbij om de diverse geavanceerde synthetische smeermiddelen, waaronder Helix voor personenauto’s.

Duurzaam

Parminder Kohli, vicepresident Lubricants voor Europa, Rusland en Afrika bij Shell: “Als ’s werelds grootste leverancier van smeermiddelen kunnen wij goed inspelen op de veranderende behoeften van onze klanten. We werken hard aan het voorkomen of verlagen van uitstoot, onder meer door bij de productie van onze smeermiddelen meer duurzame energie te gebruiken, de hoeveelheid afval van bijvoorbeeld verpakkingen te verminderen en de energie-efficiëntie van onze activiteiten te verhogen. Met dit programma bieden we onze klanten de mogelijkheid om CO₂-neutrale smeermiddelen te gebruiken.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
15 mei 2025
Minder onderhoudsmomenten, hogere kosten
15 mei 2025
Clepa roept op tot herziening groene transitie
15 mei 2025
Plasnomic benoemt alliantieraad
15 mei 2025
Koppeling Autoflex met PartsLink24
Meest bekeken berichten
Recente reacties