De leden van brancheorganisatie Vaco hebben ingestemd met de nieuwe cao voor de banden- en wielenbranche. Ook de vakbondsleden zijn akkoord met het eind mei behaalde onderhandelingsresultaat. Daarmee is de nieuwe cao een feit.

Belangrijkste onderdeel van de nieuwe cao is een loonsverhoging van 2,0 procent per 1 november 2019 en nog eens 2,5 procent per 1 augustus 2020. In aanvulling daarop krijgen alle medewerkers in de branche in december 2019 een eenmalige uitkering van 175 euro bruto.

Generatiepact

Ook is afgesproken dat het generatiepact wordt voortgezet. Dit betekent dat werknemers in de branche van 60 jaar en ouder 80 procent gaan werken tegen 90 procent van hun salaris, met behoud van de volledige pensioenopbouw. Voorts komen er tweehonderd ontwikkelvouchers ter beschikking van de branche van 500 euro elk. Die kunnen werknemers in de branche inzetten om zich persoonlijk of gericht op hun functie verder te ontwikkelen, maar kunnen bijvoorbeeld ook gebruikt worden om een cursus stoppen met roken te volgen. Ook is in de nieuwe cao de minimum beloning voor apk-monteurs in de bandenbranche gelijkgetrokken met die van de apk-monteurs in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
15 augustus 2025
Conti’s voor zelfrijdende voertuigen
15 augustus 2025
Hogere omzet, lagere winst Hankook
15 augustus 2025
‘Vol gas tegen de muur’
14 augustus 2025
‘Geen richting aangeven grootste ergernis’
14 augustus 2025
Yokohama boekt 10,3 procent meer omzet in H1 2025
14 augustus 2025
Jan-Piet van Kesteren directeur Goodyear EMEA
Meest bekeken berichten
Recente reacties