De fabrikant van onder meer schokdempers en uitlaten Tenneco heeft de fabrikant van motoronderdelen Federal-Mogul overgenomen. Dat laat Tenneco weten.

Tenneco neemt het bedrijf over van Icahn Enterprises voor een bedrag van 5,4 miljard dollar, bijna 4,4 miljard euro.

Twee bedrijven

Bij de overname laat Tenneco weten dat het van zins is de twee gecombineerde bedrijven te splitsen in twee onafhankelijke bedrijven. De een zal zich richten op aftermarket en ride performance, de ander richt zich op aandrijflijnen. De overname zal, na toestemming van de mededingingsautoriteiten, in de tweede helft van 2018 zijn beslag krijgen. De scheiding van de twee nieuwe bedrijven staat gepland voor de tweede helft van 2019.

Aftermarket en ride performance

In de aftermarket ontstaat met de strategische combinatie van Tenneco en Federal-Mogul een speler met een indrukwekkend portfolio van sterke merken: Monroe, Walker, Wagner, Champion, Fel-Pro en Moog. Ook op OE-gebied is dit een speler van formaat.

Aandrijflijnen

Het nieuw op te richten bedrijf dat zich richt op aandrijflijnen combineert de Clean Air-productlijn van Tenneco met de aandrijflijnactiviteiten van Federal-Mogul. Hierbij wordt een portfolio van producten en systeemoplossingen geboden, van motor tot uitlaat, die moet voldoen aan de vraag naar verbeterde motorprestaties en strengere emissienormen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
23 december 2025
Eurorepar Car Service doneert aan Ambulance Wens
23 december 2025
Wat verandert er voor autobezitters in 2026?
23 december 2025
Autotaalglas Alphen aan den Rijn is verhuisd
23 december 2025
Detailing is een vak
22 december 2025
Vakgarage van der Horst sluit zich aan bij INDI: actuele data voor betere service
19 december 2025
TECH360 levert eerste diagnosespecialist af
Meest bekeken berichten
Recente reacties