De fabrikant van onder meer schokdempers en uitlaten Tenneco heeft de fabrikant van motoronderdelen Federal-Mogul overgenomen. Dat laat Tenneco weten.

Tenneco neemt het bedrijf over van Icahn Enterprises voor een bedrag van 5,4 miljard dollar, bijna 4,4 miljard euro.

Twee bedrijven

Bij de overname laat Tenneco weten dat het van zins is de twee gecombineerde bedrijven te splitsen in twee onafhankelijke bedrijven. De een zal zich richten op aftermarket en ride performance, de ander richt zich op aandrijflijnen. De overname zal, na toestemming van de mededingingsautoriteiten, in de tweede helft van 2018 zijn beslag krijgen. De scheiding van de twee nieuwe bedrijven staat gepland voor de tweede helft van 2019.

Aftermarket en ride performance

In de aftermarket ontstaat met de strategische combinatie van Tenneco en Federal-Mogul een speler met een indrukwekkend portfolio van sterke merken: Monroe, Walker, Wagner, Champion, Fel-Pro en Moog. Ook op OE-gebied is dit een speler van formaat.

Aandrijflijnen

Het nieuw op te richten bedrijf dat zich richt op aandrijflijnen combineert de Clean Air-productlijn van Tenneco met de aandrijflijnactiviteiten van Federal-Mogul. Hierbij wordt een portfolio van producten en systeemoplossingen geboden, van motor tot uitlaat, die moet voldoen aan de vraag naar verbeterde motorprestaties en strengere emissienormen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
1 mei 2026
Verkoop elektrische occasions verdubbelt
1 mei 2026
4,8 procent minder registraties in april
1 mei 2026
Autonoom
30 april 2026
InterClassics Brussels in teken van rallysport
30 april 2026
Autoflex gecertificeerd door Vereniging Aanpak Tellerfraude
30 april 2026
LKQ ziet omzet Q1 met 4,3 procent stijgen
Meest bekeken berichten
Recente reacties