Minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu werkt aan een verbod op het verwijderen, aanpassen en buiten werking stellen van emissiecontrolesystemen per 1 oktober 2017.

De minister zegt dat in antwoord op Kamervragen van Jessica van Eijs (D66) en Maurits von Martels (CDA) over berichten dat consumenten problemen met hun voertuig ondervinden na een software-update van Volkswagen.

Testcyclus

Volkswagen had de software aanvankelijk zodanig gemanipuleerd dat de auto een testcyclus herkent en daarop het motormanagement aanpast. Hierdoor konden voor de typegoedkeuring lagere lagere emissies bereikt worden. De software-update is nodig om de voertuigen weer in lijn te brengen met de typegoedkeuringseisen.

Problemen

Volgens een uitzending van het consumentenprogramma Radar ervaren eigenaren van een ge-updatet voertuig dat er meer brandstof verbruikt wordt of dat het motorvermogen afneemt. Er zijn bedrijven in de markt die desgevraagd systemen kunnen uitschakelen die de emissie controleren, waarna de auto beter gaat presteren. Volgens de minister zijn de software-updates zo ontwikkeld dat systemen als EGR (uitlaatgasrecirculatie), roetfilter of katalysator geen negatief effect hebben op brandstofverbruik of motorvermogen. Dit zou worden bevestigd door zowel het KBA, de Duitse typegoedkeuringsinstantie, als onderzoek van RDW en TNO. Mochten er toch problemen ontstaan na een software-update dan kunnen consumenten hiervoor terecht bij de klantenservice van Volkswagen of hun dealer. Volkswagen-importeur Pon zegt daarbij iedere klacht individueel te bekijken en te zoeken naar een passende oplossing per situatie.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03