De Süddeutsche Zeitung publiceerde afgelopen weekeinde een lijst met hoofdverdachten uit het VW-concern in het dieselschandaal. Hoog genoteerd staat, aldus de Duitse kwaliteitskrant, Wolfgang Hatz, voormalig hoofd Motorresearch bij Porsche.

Hatz is goed bevriend met VW-ceo Matthias Müller, die overigens voorheen bestuursvoorzitter van Porsche was. Naast Hatz is nóg een Porsche-medewerker verdacht: Giovanni P. die onder Hatz werkte op de motorenafdeling. Beide laatste managers zijn in hechtenis genomen.

Marktmanipulatie

In de VS is onlangs James L. veroordeeld, een lot dat daar een andere VW-medewerker – Oliver S. – nog staat te wachten. Beide werkten eveneens voor de motorendivisie. Onderzoek loopt verder nog naar Matthias Müller, Hans Dieter Pötsch, Herbert Dies en Martin Winterkorn. Alle vier worden verdacht van marktmanipulatie. Overigens waarschuwde Volkswagen afgelopen week nog dat in de VS de upgradekosten voor zijn dieselmotor duurder gaan uitpakken: 2,5 miljard dollar.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
8 mei 2026
AutoScout24: Gebruikte EV ruim 7 procent duurder
8 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met Leapmotor uit, Opel voorop
8 mei 2026
15.525 meer auto’s gedemonteerd in 2025
8 mei 2026
Autotelex ziet stijgende restwaarden EV
7 mei 2026
Hertog Lease overgenomen door Oostendorp
7 mei 2026
Dit land laat zien hoe snel Chinese automerken Europa veroveren
Meest bekeken berichten
Recente reacties