De algemene ledenvergadering van de Vereniging voor Importeurs van Verbrandingsmotoren (VIV) heeft ermee ingestemd zichzelf op te heffen en op te gaan in de Bovag-afdeling Energiesystemen en Revisie. Voormalig directeur van VIV Michel Voorwinde wordt branchemanager van de afdeling.

Het secretariaat van VIV werd al enkele jaren ondersteund door Bovag en was formeel ook gehuisvest in het Bovaghuis in Bunnik. De 96 leden van VIV kunnen op vrijwillige basis overstappen naar Bovag en hebben van het VIV-bestuur ook het advies gekregen dat te doen. De definitieve overgang naar Bovag zal op 1 januari 2022 een feit zijn.

Divers

Het ledenbestand van VIV is tamelijk divers. Er zitten revisiebedrijven bij, maar ook machinefabrieken, onderwijsinstellingen en oliemaatschappijen. Wat al deze bedrijven verbindt, is de verbrandingsmotor, aldus Michel Voorwinde. “Maar zo’n verbrandingsmotor staat niet op zich. Je hebt te maken met een schroefas, keerkoppeling, brandstof… In die zin zijn er dus veelsoortige bedrijven betrokken bij de verbrandingsmotor. En natuurlijk zitten daar ook revisiebedrijven bij, kleine maar ook hele grote.”

Belangenbehartiging

Door de aansluiting bij Bovag blijft voor de leden veel hetzelfde. “De programma’s die draaien, lopen gewoon door. Alleen wat betreft de belangenbehartiging maken we grote stappen. We zijn maar een kleine vereniging, van zo’n honderd leden; Bovag heeft er negenduizend, met een goed lobbyapparaat, vooral richting overheid. Bovendien kunnen onze leden dan ook van alle voordelen van het Bovag-lidmaatschap gebruikmaken.”

Voorwinde verwacht niet dat het lidmaatschap duurder zal worden, “eerder goedkoper. En uit het feit dat het overgrote deel van de leden instemde met het opgaan in de Bovag-afdeling Energiesystemen en Revisie maak ik op dat de meeste bedrijven dit jaar de beslissing zullen nemen mee over te gaan.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
1 april 2025
Bosch lanceert twee nieuwe opleidingstrajecten
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
Meest bekeken berichten
Recente reacties