Dealertop 100 pakt 90 procent van de markt

De honderd grootste autodealers waren in 2021 goed voor 89,8 procent van alle verkopen van nieuwe auto’s in Nederland. In 2020 was dat nog 85,5 procent. De vijftig grootste zagen hun marktaandeel groeien van 72,4 naar 76,4 procent en de top 10 groeide van 41,4 naar 45,0 procent marktaandeel.

Dat zijn de belangrijkste cijfers uit het jaarlijks dealerholdingonderzoek van kennisinstituut Aumacon, dat inmiddels voor het achttiende jaar op rij is uitgevoerd. Het eerste exemplaar van de Aumacon Dealerholding Top-100 Editie 2022 werd door directeur Clem Dickmann uitgereikt aan Mark van der Kallen van Riva Holding, de snelst groeiende dealerholding in het afgelopen jaar. Het bedrijf – dat onder meer handelt onder de namen DAVO en Wittebrug – klom daarmee naar de negende plaats in de Top-100 lijst van de grootste dealerholding van Nederland.

“Het bedrijf heeft zich dus in korte tijd zeer sterk doorontwikkeld”, stelt Clem Dickmann. “Vergeleken met 2020 heeft Riva Holding een verkooptoename gerealiseerd van liefst 46 procent. Een prestatie die deels door overnames tot stand is gekomen, maar bovenal door autonome groei is gerealiseerd. En dat in een totaalmarkt die in diezelfde tijd met 6 procent gedaald is. Bovendien heeft Riva Holding tegelijkertijd het bedrijfsresultaat naar recordhoogte opgestuwd.”

Overnames

De trend bij de dealerholdings is duidelijk: de groten worden groter. Ter vergelijking: bij de eerste editie van het onderzoek in 2004 hadden de vijftig grootste dealerbedrijven nog maar een derde van de automarkt in handen; nu dus al meer dan driekwart.

Aumacon verwacht dat de groei van de grootste Nederlandse dealerbedrijven zal doorzetten, een groei die voornamelijk door overnames wordt bereikt. Door overnames en fusies kent de editie van 2022 van de Aumacon Dealerholding Top-100 dan ook elf nieuwe namen, met Lynk & Co op de 26e plaats als hoogst genoteerde.

Van de elf namen die uit de top 100 zijn gevallen zijn er zes door overnames verdwenen; vijf dealers komen vanwege te lage verkoopaantallen niet meer in de lijst voor.

20212020DealerVerkoopaantallen 2021Verkoopaantallen 2020+/-
11Van Mossel Automotive Groep46.03243.137+6,7%
22Dealer Groep Pon19.61221.737-9,8%
35Stern16.81317.201-2,3%
43Emil Frey Nederland16.60019.990-17,0%
54Broekhuis Groep16.18717.288-6,4%
66Louwman Dealer Group15.40314.226+8,3%
78Amega12.83610.031+28,0%
89Zeeuw & Zeeuw11.4589428+21,5%
911Riva Holding10.9647499+46,2%
107Wensink Automotive10.16110.255-0,9%
  Top 10176.066301.595-0,8%
  Top 50351.522356.016-1,3%
  Totaal Nederland391.274416.457-6,0%

Emil Peeters

Emil is een ervaren redacteur met een brede belangstelling en een heldere schrijfstijl. Hij komt met enkele doortastende vragen snel tot de kern van de zaak.

Van Emil Peeters zijn er nog 3497 artikelen verschenen. Meest recente artikelen van Emil Peeters

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.