Fabrikant van volledig elektrische auto’s Polestar heeft met leveranciers van onder meer metalen, veiligheidssystemen, aandrijfsystemen en elektronica een intentieverklaring getekend om een werkelijk klimaatneutrale auto te ontwikkelen.

De verklaring is mede ondertekend door SSAB, Hydro, ZF, ZKW en Autoliv. Met deze sectorbrede aanpak wil Polestar in alle aandachtsgebieden de CO2-voetafdruk verder verkleinen.

Leveranciers

De Zweedse metaalproducent SSAB wil met Polestar samenwerken aan het ontwikkelen van fossievrij staal. De Noorse aluminiumproducent Hydro doet hetzelfde op het gebied van de aluminiumproductie en toeleverancier ZF wil samen met Polestar onderzoeken hoe hun innovaties op het gebied van elektrische aandrijflijnen en algemene systemen kunnen bijdragen aan het elimineren van de CO2-uitstoot en het besparen van hulpbronnen.

Autoliv is bekend om zijn veiligheidssystemen en wil met Polestar onderzoeken hoe systemen zoals airbags en veiligheidsgordels emissievrij kunnen worden geproduceerd. ZKW is fabrikant van verlichtingssystemen en richt zich met Polestar op de ontwikekling van klimaatneutrale elektrische controlesystemen en bedrading.

2030

“Ons Polestar 0-project is geen solomissie en we zijn dan ook erg verheugd dat al meerdere grote partners, stuk voor stuk leiders binnen hun sector, zich hebben aangesloten. Niet alleen innovatie maar vooral ook samenwerking is van groot belang om de klimaatcrisis aan te pakken”, zegt Thomas Ingenlath, ceo van Polestar.

Polestar roept andere partijen dan ook op zich aan te sluiten bij het project. Het doel is om tegen 2030 een werkelijk klimaatneutrale auto te kunnen bouwen door emissies uit de toeleveringsketen te elimineren en de manier waarop auto’s worden gemaakt te veranderen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 januari 2026
Vattenfall: 68 procent meer laadsessies
23 januari 2026
‘Autoverzekering in 4 jaar 30 procent duurder’ 
23 januari 2026
Awards voor tien beste Autovakmeesters
23 januari 2026
Rolf Lauret treedt terug uit Autobinck Group
23 januari 2026
14e Nationaal Aftersalescongres: Blik op de toekomst
22 januari 2026
ANWB Wegenwacht: accu blijft grootste oorzaak van pech
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22