De autofabrikanten Volkswagen en Ford hebben aangekondigd een alliantie te sluiten voor het gezamenlijk ontwerpen en bouwen van bedrijfswagens. De alliantie betekent niet dat de bedrijven onderling een aandeel in elkaar krijgen.

Door het bundelen van hun krachten willen VW en Ford schaalvoordelen behalen en de efficiency bij beide fabrikanten verbeteren. In een later stadium zou de samenwerking zich kunnen uitstrekken tot het bouwen van EV’s, autonome voertuigen en het aanbieden van mobiliteitsdiensten.

Verdeling

Gezamenlijk produceerden Ford en Volkswagen in 2018 zo’n 1,2 miljoen bedrijfswagens wereldwijd. Binnen de alliantie zal Ford voor beide merken met name de middelgrote pick-up trucks gaan ontwerpen en bouwen. Die zouden in 2022 op de markt kunnen verschijnen. Ford zal tevens voor beide partijen grotere bestelwagens ontwerpen en bouwen voor Europese klanten. Volkswagen zal zich met name richten op een bestelwagen voor stadsdistributie.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
13 mei 2026
Koper elektrische occasion let vooral hierop
13 mei 2026
VWE en Financial Lease Partner bundelen krachten voor samenwerking
Meest bekeken berichten
Recente reacties