Volkswagen breidt de inruilpremie voor bezitters van een Euro 4 of Euro 5 diesel, van welk merk dan ook, uit naar heel Duitsland.

Tot nu toe werd de inruilpremie alleen verstrekt aan inwoners van de meest vervuilde steden in Duitsland. De inruilpremie wordt verstrekt aan iedereen die zijn oudere diesel bij de Volkswagen-dealer inruilt tegen een nieuwe, schonere Volkswagen, ongeacht de soort brandstof. Het bedrag varieert, afhankelijk van het gekozen nieuwe voertuig, van vijfhonderd tot zevenduizend euro. Het inruilprogramma loopt van 24 januari tot 30 april 2019. De inruilpremie komt bovenop de inruilwaarde van de auto.

Luchtkwaliteit

Namens Volkswagen licht bestuurslid sales en marketing Jürgen Stackmann de beslissing om het inruilprogramma uit te breiden naar heel Duitsland als volgt toe: “Met de stimuleringsmaatregel biedt Volkswagen alle bezitters van een Euro 4 of Euro 5 diesel zeer aantrekkelijke voorwaarden om over te stappen naar efficiënte, nieuwe of bijna nieuwe auto’s met de laatste uitlaatgasbehandelingstechnologie. Dit benadrukt ons streven om de luchtkwaliteit te verbeteren en rijverboden in Duitse steden te voorkomen.” De slooppremie voor Euro 1 tot Euro 4 diesels, die al voor heel Duitsland geldt, blijft voorlopig van kracht.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
9 juli 2025
Twee auto’s extra per maand
8 juli 2025
Tesla-rijders besparen 32 miljoen ton CO₂-uitstoot
8 juli 2025
Prijs occasion stijgt zes maanden op rij
8 juli 2025
Elektriciteitsverbruik wegverkeer in vijf jaar vervijfvoudigd
8 juli 2025
Serenco breidt assortiment Powerhand uit
8 juli 2025
Steeds minder nieuwe daklozen
Meest bekeken berichten
Recente reacties