Brancheorganisatie Focwa heeft, in samenwerking met RAI CarrosserieNL, de vakbonden FNV Metaal, CNV Vakmensen en De Unie, en ontwikkelingsfonds OOC een nieuwe website voor de arbocatalogus gerealiseerd. Werkgevers en werknemers vinden hier instrumenten om op een veilige en gezonde manier te werken.

De catalogus bevat een omschrijving van de meest voorkomende risico’s in de carrosseriebranche en omschrijft oplossingen, uitgesplitst naar drie sectoren: carrosseriebouw, schadeherstel en specialistische bedrijven. Bedrijven kunnen aan de hand daarvan hun arbobeleid uitvoeren en invulling geven aan de specifiek voor hun branche geldende risico-inventarisatie en -evaluatie (RI&E).

Vorm en inhoud nieuw

Behalve in de vorm is deze arbocatalogus ook inhoudelijk nieuw. Zo is gekeken naar geactualiseerde werkprocessen in functie van de veiligheid van werkgever en werknemer. Deze werkprocessen zijn getoetst bij en erkend door de Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 maart 2026
Reparatiekosten auto’s stijgen naar recordniveau
23 maart 2026
Michelin komt met energiezuinige banden: Primacy 5 en Pilot Sport 5
23 maart 2026
Diesel Scholten wint Skills Heroes autospuiten
23 maart 2026
AutoTechnica is België ontgroeid
20 maart 2026
BOVAG start verkiezing onafhankelijk autobedrijf 2026
20 maart 2026
Arval ziet bedrijven werk maken van elektrificatie
Meest bekeken berichten
Recente reacties