Van alle roze auto’s was in 2018 2,35 procent betrokken bij een aanrijding met een andere automobilist. Roze auto’s botsen daarmee vaker dan auto’s van een andere kleur, gevolgd door bruin (2,28 procent), crème (2,19 procent), zwart (2,12 procent) en grijs (2,00 procent).

Dat blijkt uit cijfers van het Centrum voor Verzekeringsstatistiek van het Verbond van Verzekeraars. Het Centrum heeft ook gekeken naar de aanrijdingen per automerk. Hier wordt lijst aangevoerd door Chevrolet. Van alle Chevrolets was in 2018 2,52 procent betrokken bij een aanrijding. De top 5 wordt aangevuld met Suzuki (2,39 procent), Mercedes-Benz (2,26 procent), Mitsubishi (2,24 procent) en Toyota (2,23 procent).

[responsive-video identifier=”S1LK8NBTAd0″]

In een video op de site van het verbond reageert directeur Richard Weurding op de cijfers. Ook hij vindt het opvallend dat roze auto’s zo vaak bij ongelukken betrokken zijn. “Zoveel roze auto’s zie je niet rijden op de weg.”

Premie

Verzekeraars ontvangen schadeclaims van hun klanten naar aanleiding van aanrijdingen met andere automobilisten. Hierdoor kan het Centrum voor Verzekeringsstatistiek in kaart brengen welke automerken en -kleuren de meeste aanrijdingen veroorzaken. Of verzekeringsmaatschappijen eigenaren van roze auto’s meer premie laten betalen is een afweging die iedere verzekeraar voor zich moet maken, zegt Weurding. “Die moet op basis van zijn eigen statistieken bekijken of er voor die kleur inderdaad verschillen zijn in aanrijdingen en risico’s. En dan kan hij inderdaad premieverschillen doorberekenen.”

Gedrag

Weurding benadrukt dat het feit dat de Chevrolet het vaakst bij aanrijdingen betrokken is niet wil zeggen dat Chevrolet onveilige auto’s maakt. Het heeft immers alles te maken met rijgedrag. Daarbij steekt hij de hand in eigen boezem. Richard Weurding: “Ik rij zelf in een grijze auto. Die staat ook in de top 5 van kleuren die het vaakst bij een aanrijding betrokken zijn. Dat betekent alleen maar dat ik nog voorzichtiger moet zijn in het verkeer dan ik al ben.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
23 januari 2026
Vattenfall: 68 procent meer laadsessies
23 januari 2026
‘Autoverzekering in 4 jaar 30 procent duurder’ 
23 januari 2026
Awards voor tien beste Autovakmeesters
23 januari 2026
Rolf Lauret treedt terug uit Autobinck Group
23 januari 2026
14e Nationaal Aftersalescongres: Blik op de toekomst
22 januari 2026
ANWB Wegenwacht: accu blijft grootste oorzaak van pech
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22