Porsche gaat met Mahle en Trumpf zuigers maken met de 3D-printer voor de GT2 RS, het topmodel uit de 991-range. Daarmee worden voor het eerst 3D-onderdelen ingezet voor zwaar belaste aandrijfcomponenten.

Porsche gebruikte de 3D-printtechnologie al voor de constructie van prototypen, de productie van reserveonderdelen voor klassieke sportwagens en bij een aantal andere toepassingen. Met 3D-printen kan het merk zuigers vervaardigen met een structuur die is toegerust op de zwaarste belastingen. 3D-geprinte zuigers wegen tien procent minder dan gesmede exemplaren, bovendien hebben ze een geïntegreerd, gesloten koelkanaal in de zuigerkroon, wat met conventionele methoden niet mogelijk zou zijn geweest. “Met de lichtere zuigers kunnen we het motortoerental verhogen, de temperatuur van de zuigers verlagen en de verbranding optimaliseren”, zegt Frank Ickinger van de pre-developmentafdeling.

Klassiekers

Porsche Classic maakt met behulp van 3D-techniek reserveonderdelen die voorheen niet meer leverbaar waren, uit zowel kunststof, staal en lichtmetaal. Voor zijn klassiekers levert de fabrikant op dit moment ongeveer twintig onderdelen die met de 3D-printer zijn gefabriceerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties