Nissan heeft Joost Roelofs Heyrmans aangesteld als aftersalesdirecteur bij de Benelux-organisatie. Hij is daarmee eindverantwoordelijk voor de service aan de Nissan-rijders in België, Nederland en Luxemburg.

Een van zijn speerpunten is om met het dealer- en servicenetwerk te bouwen aan  kwaliteit, efficiency en winstgevendheid. Joost Roelofs Heyrmans werkt sinds 2011 bij Nissan. Hij was onder meer aftersalesmanager bij Nissan Belux, marketingmanager accessoires en aftersales operations manager bij Nissan Europe.

Enorme invloed

“Aftersales fascineert me omdat het divers en daardoor ook complex is”, zegt Roelofs Heyrmans. “Het loopt van garantie en techniek tot commercie en klanttevredenheid. Een breed gebied dus en de invloed op de klantervaring en klantentrouw is daarmee enorm. Een klant heeft meestal één ervaring rond de aankoop van de auto, maar altijd meerdere ervaringen bij het onderhoud en reparatie. Die bepalen daarom in grote mate het eindoordeel. Dus moeten we optimaal presteren.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
28 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met TotalEnergies uit
28 mei 2026
CarProf sluit zich aan bij Alliantie Stop Verkeersongevallen
28 mei 2026
Volvo wil niet dezelfde fout maken als BMW
28 mei 2026
Hyundai en Kia starten V2G-pilot in Nederland
28 mei 2026
Fixico betreedt Amerikaanse markt
28 mei 2026
Eindafrekening: wat mag de werkgever verrekenen met het loon?
Meest bekeken berichten
Recente reacties