Uit een onderzoek van vakblad Kfz-Betrieb en KÜS blijkt dat 55 procent van de Duitse automobilisten onderhoud of reparatie laat uitvoeren door een merkdealer. De fitter is met drie procent het minst populair, de universele garage scoort in het onderzoek 27 procent.

Er wordt ook door vijf procent van de ondervraagde automobilisten zelf geklust aan de auto. Acht procent heeft dit jaar nog geen tijd gehad om de auto te (laten) onderhouden en twee procent is als ‘overig’ bestempeld.

Ook is 89 procent van de respondenten uit het onderzoek de laatste twee jaar niet gewisseld van autobedrijf. Redenen om wel te wisselen (elf procent) zijn de aanschaf van een nieuwe auto en de hoogte van het werkplaatstarief.

Overigens is de kwaliteit van het onafhankelijke autobedrijf volgens 66 procent van de Duitsers even goed als van de merkdealer, terwijl 21 procent de universeel ‘minder vakbekwaam’ vindt. Twaalf procent vindt juist de merkdealer minder kwaliteit leveren dan de universele garage.

Het prijsimago van de dealer is niet zo goed te noemen. Ruim 85 procent denkt goedkoper uit te zijn bij de onafhankelijken, elf procent denkt hetzelfde kwijt te zijn bij de dealer als bij de universeel.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 januari 2026
Autonet overgenomen door Vitec
30 januari 2026
9147 bezoekers op AutoProf 2026
30 januari 2026
WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt
30 januari 2026
Omzet Liqui Moly groeit in 2025 met 8 procent
29 januari 2026
Peter Lammers hoofd Genesis Nederland
29 januari 2026
Autodoc groeit met dubbele cijfers in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33