De verkoop van personenauto’s in de Europese is in november met 1,2 procent gestegen. Over de eerste 11 maanden van dit jaar daalde de verkoop met 2,7 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2012. De cijfers zijn van brancheorganisatie Acea.

Nederland kende een opleving van de autoverkoop in de maand november van 34,2 porocent ten opozichte van november 2012. Dat wordt toegeschreven aan zakelijke rijders die nog snel willen profiteren van regelingen voor milieuvriendelijke auto’s waaraan per 1 januari een einde komt. Over de eerste 11 maanden werd in Nederland 21,7 procent minder verkocht.

In totaal werden in Europa in de maand november 938.021 auto’s verkocht, het op twee na laagste aantal ooit gemeten in die maand. De stijging is vooral te danken aan een sterke groei in het Verenigd Koninkrijk (plus 7 procent) en Spanje (plus 15,1 procent). In de andere grote autolanden Duitsland (min 2 procent), Frankrijk (min 4 procent) en Italië (min 4,5 procent) was er juist minder vraag naar auto’s.

In de eerste 11 maanden van dit jaar werden in totaal meer dan 10,9 miljoen auto’s verkocht. Duitsland (min 4,9 procent), Frankrijk (min 7,1 procent) en Italië (min 7,7 procent) waren debet aan de daling. Alleen in Spanje (plus 2,1 procent) en het Verenigd Koninkrijk (plus 9,9 procent) werd meer verkocht dan een jaar eerder.

 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties