Volkswagen werkt met softwarebedrijf SAP en diverse andere partners aan een pilotproject waarmee bestuurders de dichtstbijzijnde parkeerplekken en food-diensten kunnen vinden. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de mobility- en cloud-oplossingen van SAP. De pilot start in Hannover, Duitsland.

Automobilisten ervaren met name in steden de nodige frustraties bij het zoeken naar parkeerplaatsen. SAP en Volkswagen willen eindeloos rondrijden voorkomen, het brandstofverbruik verlagen en de leefbaarheid in steden verbeteren. Daarom koppelen zij de informatie over de locatie van de bestuurder aan data over parkeerplaatsen en de route hiernaartoe. Eenmaal geparkeerd, krijgt de automobilist aanbiedingen van de dichtstbijzijnde quick service restaurants. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van location based services. Tot slot gaat de oplossing informatie integreren over parkeren op de luchthaven van Hannover.

De oplossing is gebouwd op het SAP HANA Cloud Platform en is voor gebruikers toegankelijk via een app voor de mobiele telefoon.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 mei 2026
Werkgevers wachten nog af met pseudo-eindheffing leaseauto
27 mei 2026
60 jaar Suzuki Nederland in ons wagenpark
26 mei 2026
Eerste allseasonband met dubbel A-label is een Vredestein
26 mei 2026
Vergrijzing op de weg neemt snel toe
26 mei 2026
Indicata: occasionmarkt gevoelig voor externe schokken
26 mei 2026
Geen brug te ver
Meest bekeken berichten
Recente reacties