Op de dag dat Tesla-baas Elon Musk de sleutels heeft overhandigd aan trotse bezitters van een Model X maakt de autobouwer bekend dat er al 32.000 bestellingen zijn binnengekomen voor het nieuwe paradepaardje van Tesla. Het is de eerste SUV die volledig elektrisch is.

Model X moet de succesvolle opvolger worden van Model S. De SUV is een opmerkelijke verschijning met vleugeldeuren achteraan en een opgegeven actieradius van 400 kilometer. Model X gaat 75.000 dollar kosten, 5000 meer dan een Model S.

De lancering van de Tesla-SUV werd meermaals uitgesteld. Het nieuwe model werd in februari 2012 voorgesteld als concept en zou initieel op de markt komen in 2013. Dat werd nadien een eerste keer bijgesteld, naar eind 2014.Tesla werkt ook aan een kleinere elektrische wagen, Model 3, die de helft zou gaan kosten van Model S. Het bedrijf draaide vorig jaar een omzet van meer dan 3,2 miljard dollar, maar is nog niet winstgevend.

Voor de Europese markt wordt de Model X in Tilburg geassembleerd waar een nieuwe fabriek is gebouwd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
Meest bekeken berichten
Recente reacties