Het sinds dieselgate met tientallen internationale juridische procedures kampende Volkswagen heeft in eigen land tegenslag ondervonden. De geschatte hoogte van de hier geëiste schadeloosstelling kan ruim vier miljard euro bedragen – los nog van een eventuele boete.

De collectieve zaak van 170 samenwerkende eisers (veelal ook pensioen- en investeringsfondsen) dient voor de rechtbank van Braunschweig. De rechter daar heeft hun eis gegrond verklaard, zodat partijen nu hun zaak kunnen gaan bepleiten.

Normaal gesproken moeten eisers in Duitsland apart hun juridische ongenoegen aankaarten, maar de betreffende rechter heeft op die regel nu een uitzondering gemaakt. Dat biedt plotseling ook relatief kleine benadeelden de mogelijkheid om – met minder kosten – hun zaak te bepleiten. Overigens zijn er los van de nu gehonoreerde groepseis nog een aantal Duitse pensioenfondsen bezig apart hun zaak voor te bereiden.

In de VS probeert Volkswagen bij de Californische rechtbank een aantal klachten om te laten zetten naar een Duitse rechtbank. Twee pensioenfondsen (Arkansas State Highway Retirement en het Miami Police Relief Fund) hebben, apart van andere eisers, een verzoek om compensatie ingediend. Het betreft de waardedaling van hun investeringen in de aandelen van Volkswagen AG. Volkswagen wil een aparte en tijdrovende procedure voorkomen door de zaak te verplaatsen naar een Duitse rechtbank. Ook hoopt het concern dat eventuele schadevergoeding een stuk lager zal uitvallen. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties